Apklausos metodologija

Geriausių darbdavių sąrašas „TOP darbdavys“ sudaromas remiantis kiekybiniu duomenų rinkimo metodu – internetine apklausa, kuri organizuojama interneto svetainėje www.topdarbdavys.lt. Apklausa vyksta metų pradžioje, paprastai 6-7 savaites. Apklausa rengiama lietuvių kalba.

Pagrindinis apklausos tikslas – išsiaiškinti geriausius ir geidžiamiausius praėjusių metų Lietuvos darbdavius 12 skirtingų kategorijų, kuriuose norėtų dirbti dauguma darbuotojų.

Pirmiausia respondentų prašoma nurodyti darbdavį, kuris spontaniškai pirmiausia ateina į galvą kaip geriausia ir labiausiai pageidaujama darbo vieta. Šis klausimas privalomas kiekvienam apklausos respondentui. Pagal gautų balsų skaičių nustatomi reitingai ir sudaromas geriausių darbdavių TOP 50 sąrašas, į kurį gali patekti bet kuri įmonė, nepriklausomai nuo atstovaujamos pramonės šakos, darbuotojų skaičiaus ar kitų kriterijų. Tai yra pagrindinė aukščiausia kategorija, o pirmosios vietos laimėtojas gauna titulą „TOP darbdavys – Top-of-mind“.

Jei kelios įmonės ar jų grupės atstovauja vienam darbdavio prekės ženklui, pavyzdžiui, visus darbo skelbimus www.cvonline.lt skelbia vienu pavadinimu, balsų skaičius sumuojamas ir taip nustatomas bendras rezultatas. Ši balsų skaičiavimo politika taikoma tik kategorijai „Top-of-mind“. Jei įmonių grupė pageidauja būti įvardijama kaip vienas darbdavys, oficialus raštiškas prašymas turi būti pateiktas Alma Career Lithuania, UAB rinkodaros skyriui ne vėliau kaip per 2 savaites nuo apklausos pradžios. Kiekvienas prašymas nagrinėjamas individualiai ir Alma Career Lithuania, UAB pasilieka teisę atmesti tokius prašymus.

Darbdaviui, kuris TOP 50 sąraše, palyginti su praėjusių metų rezultatais, pakilo per daugiausiai vietų, suteikiamas titulas „TOP darbdavys – metų augimas“. Vienodo vietų skaičiaus augimo atveju, titulas priklauso darbdaviui, užėmusiam aukščiausią vietą tope.

Jei į geriausių darbdavių TOP 50 pateko viešojo sektoriaus institucija ar įstaiga arba 100 proc. valstybės kapitalo įmonė, veikianti sveikatos apsaugos, švietimo ar kultūros srityje, tuomet aukščiausioje pozicijoje esančiai organizacijai suteikiamas titulas „TOP darbdavys – Viešasis sektorius”.

Be to, respondentams pateikiami neprivalomi klausimai apie darbdavius konkrečiuose verslo sektoriuose – prekybos, IT ir telekomunikacijų, finansų, gamybos, transporto ir logistikos, globalių verslo paslaugų, HoReCa, taip pat apie darbdavius Lietuvos regionuose – Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje, Žemaitijoje ir Mažojoje Lietuvoje.

Vertinant verslo sektorių ir regionų darbdavius, balsuoti siūloma už iš anksto atrinktas įmones. Be to, galima įrašyti savo variantą geriausio darbdavio nurodytoje kategorijoje, jei norimos įmonės nėra tarp anketoje siūlomų variantų.

Į iš anksto atrinktų įmonių sąrašus patenka įmonės pagal šiuos kriterijus:

1. Verslo sektorių – prekybos, IT ir telekomunikacijų, finansų, gamybos, transporto ir logistikos, HoReCa, ir regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – darbdaviai:

įmonės pagrindinė veikla atitinka vieną iš minėtų šešių verslo sektorių arba įmonės pagrindinė buveinė yra viename iš keturių regionų*;

ir atitinka vieną iš toliau nurodytų kriterijų:

  • įmonė patenka tarp TOP 500 didžiausių Lietuvos įmonių pagal apyvartą ir joje dirba ne mažiau kaip 50 darbuotojų (už paskutinius metus, už kuriuos turimi finansiniai duomenys pagal Scoris.lt duomenis);
  • įmonė yra praėjusių metų „TOP darbdavio“ apklausos TOP50 sąraše;
  • įmonė per praėjusius metus karjeros portale www.cvonline.lt paskelbė ne mažiau kaip 100 darbo skelbimų.

2. Globalaus verslo paslaugų centro sektoriaus darbdaviai:

  • įmonė veikia kaip bendrųjų paslaugų centras, verslo procesų užsakomųjų paslaugų teikėjas, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros centras arba kompetencijos centras.

* Į Dzūkijos regiono kategoriją neįtrauktos įmonės, kurių pagrindinė buveinė registruota Vilniuje.

„TOP darbdavys“ duomenų partneris:

scoris